السلام علیکِ یا فاطمه الزهرا سلام الله علیها

اطلاعیه فروشگاه

انجام هرگونه پروژه ی دانشجویی شامل گزارش کار، تحقیق، مقاله، کارآموزی، پاورپوینت و... و همچنین مشاوره و انجام ثبت اختراع و ثبت شرکت با قیمت توافقی. شما می توانید پروژه های درخواستی خود را از طریق پیامک، پیام رسان ها و یا از قسمت پشتیبانی با ما در میان بگذارید. شماره تماس (مرادزاده): 09199842990 و 09215940565

پاورپوینت کاربرد طیف سنجی در شیمی آلی

پاورپوینت کاربرد طیف سنجی در شیمی آلی

 

پاورپوینتی فوق‌العاده کامل با موضوع طیف سنجی. این پاورپوینت از محصولات سایت نیست و ما هم به رایگان از اینترنت گرفتیم و در اینجا گذاشتیم تا شما به رایگان دانلود کرده و استفاده کنید.

PowerPoint + Pdf ... قابل ویرایش!

305 اسلاید!

 

این پاورپوینت 305 صفحه‌ای واقعاً عالی و کامل هستش و من خودم برای درس کاربرد طیف ازش استفاده کردم. تو ادامه بخش‌هایی از این پاورپوینت رو به همراه مقدمه‌ی هر بخش می‌گذارم تا ببینید و بعد اگه خوشتون اومد به رایگان دانلود کنید.

بخش اول: مفاهیم اولیه

کاربرد طیف در شیمی آلی

رزونانس مغناطيسي هسته‌اي (NMR) يک روش طيف سنجي است که براي شيميدانان آلي از اهميتي والا نسبت به طيف سنجي مادون قرمز برخوردار است. بسياري از هسته‌ها را مي‌توان با فنون NMR مطالعه کرد، ولي هيدروژن و کربن بطور معمول مورد استفاده قرار مي‌گيرند.

رزونانس مغناطيسي هسته‌اي ما را از تعداد هر نوع هيدروژن مطلع مي‌سازد. به علاوه اين روش،  اطلاعاتي راجع به طبيعت محيط اطراف اين گونه اتم‌هاي هيدروژن به دست مي‌دهد.

اهميت رزونانس مغناطيسي هسته‌اي از آن جا آشکار مي‌شود که در يک مولکول، تمام پروتون‌ها در يک فرکانس رزونانس نمي‌کنند. اين بدين دليل است که پروتون‌هاي مولکول توسط الکترون‌ها احاطه شده و محيط الکتروني هر يک از پروتون‌ها بطور جزيي با ديگر پروتون‌ها فرق مي‌کند. به عبارت ديگر، پروتون‌ها توسط الکترون‌هايي که آن‌ها را احاطه کرده‌اند پوشيده يا محافظت مي‌شوند. در يک ميدان معناطيسي، الکترون‌هاي ظرفيتي پروتون‌ها مي‌چرخند. اين چرخش که جريان ديامغناطيس محلي خوانده مي‌شود، توليد ميدان مغناطيسي متضادي مي‌کند که در جهت مخالف ميدان مغناطيسي اعمال شده عمل مي‌نمايد. اين اثر که مانع ديامغناطيسي يا آنيزوتروپي ديا مغناطيسي ناميده مي‌شود.

طیف سنجی

در يک اتم، جريان مغناطيسي محلي توليد يک ميدان مغناطيسي ثانويه مي‌نمايد که داراي جهتي مخالف ميدان مغناطيسي اعمال شده است. در نتيجه آنيزوتروپي ديا مغناطيس، پروتون در مولکول بسته به دانسيته الکتروني اطراف آن از جانب ميدان مغناطيسي اعمال شده محافظت مي‌شود. هر قدر دانسيته الکتروني اطراف يک هسته بيشتر باشد ميدان مغناطيسي توليد شده توسط الکترون‌ها،  که در جهت عکس ميدان اعمال شده است،  بيشتر خواهد بود.

طیف سنجی

بخش دوم: طیف سنجی رزونانس مغناطیس هسته‌ای

کاربرد طیف سنجی در شیمی آلی

مطالعه هسته‌هاي کربن از طريق طيف سنجي رزونانس مغناطيسي هسته‌اي (NMR)، تکنيک مهمي براي تعيين ساختمان‌هاي مولکول‌هاي آلي است. استفاده از آن به همراه NMR پروتون و نيز طيف سنجي مادون قرمز، شيميدانان آلي را قادر مي‌سازد تا به تعيين ساختمان کامل يک ترکيب مجهول بپردازند، بدون اينکه دست‌هاي خود را در آزمايشگاه آلوده کنند. دستگاه‌هاي جديد NMR تبديل فوريه (FT-NMR) امکان بدست آوردن طيف‌هاي کربن را آسان مي‌کند.

در، کربن‌هاي گروه کربونيل داراي بيشترين تغيير مکان شيميايي هستند که اين هم به دليل هيبريداسيون     آن کربن و هم به علت اتصال مستقيم اکسيژن الکترونگاتيو به کربن کربونيل است که آن را بيش از بيش ناپوشيده مي‌کند. آنيزوتروپي مسئول تغيير مکان شيميايي زياد کربن‌هاي حلقه‌هاي آروماتيک و آلکن‌هاست.

کاربرد طیف

بخش سوم: بررسی‌های پیشرفته‌تر

کاربرد طیف سنجی در شیمی آلی

ثابت‌هاي کوپلاژ: علايم

براي چند شاخه‌هاي ساده، ثابت کوپلاژ (J) به سهولت با تعيين فاصله (برحسب هرتز) بين قلل چند شاخه‌اي اندازه‌گيري مي‌شود. اين ثابت کوپلاژ مستقل از قدرت ميدان است و صرف نظر از قدرت ميدان يا فرکانس عمل کننده دستگاه NMR، داراي يک مقدار ثابتي است.

اندازه ثابت کوپلاژ بستگي به تعداد پيوندهاي مابين دو اتم يا دو گروه از اتم‌هاي برهمکنش بين دو هسته تأثير مي‌نهند، اما در مجموع، کوپلاژهاي تک پيوندي بزرگتر از کوپلاژهاي دو پيوندي و آن‌ها نيز بزرگتر از کوپلاژهاي سه پيوندي هستند و تا به آخر. در نتيجه علايم استفاده شده براي نشان دادن کوپلاژها، اطلاعات اضافي ديگري را نيز در مورد اتم‌هاي برهمکنش کننده و تعداد پيوندهايي که از ميان آن‌ها برهمکنش رخ مي‌دهند، در بر مي‌گيرند.

بخش چهارم: طیف مادون قرمز و مثال‌های فراوان

کاربرد طیف سنجی در شیمی آلی

در این بخش به طور کامل و مفصل طیف سنجی مادون قرمز (IR) توضیح داده شده است. در انتها نیز مثالهای فراوانی از طیف سنجی و نخوه ی خواندن طیف ها آمده است.

کاربرد طیف

کاربرد طیف

امیدواریم که این فایلِ واقعاً کامل و جامع براتون مفید باشه. شما هم اگه تحقیق یا گزرشی دارید که خودتون نوشتید، می‌تونید برامون بفرستید تا به اسم خودتون تو سایت قرار بگیره.

دانلود

پشتیبانیپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 200 تومان
(شامل 80% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 1,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileKTK_1677510_5473.zip2.6 MB

گزارش کار طیف نورسنجی ماوراء بنفش- مرئی

گزارش کار طیف نورسنجی ماوراء بنفش- مرئی   گزارش کار بسیار کامل آزمایش طیف نورسنجی ماوراء بنفش- مرئی که به اندازه گیری غلظت مجهول پتاسیم پرمنگنات (KMnO4) به وسیله تکنیک دستگاهی اسپکتروفتومتری Vis-UV و با استفاده از نمودار کالیبراسیون می پردازد. Word + Pdf  ... قابل ویرایش! 18 صفحه!   این گزارش کار شامل مقدمه و تئوری کامل، روش های محلول سازی، آموزش کار با دستگاه، روش آزمایش، شرح عملی آزمایش به همراه داده ها، محا ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

گزارش کار آزمایش فلیم فتومتری

گزارش کار آزمایش فلیم فتومتری   گزارش کار و تحقیق جامع آزمایش فلیم فتومتری که به بررسی اندازه گیری مقدار سدیم موجود در آب شهری با روش نشر اتمی شعله ای می پردازد. Word + Pdf ... قابل ویرایش! 21 صفحه!   این گزارش کار شامل مقدمه و تئوری کامل، روش های کلی در اندازه گیری اتم ها، طیف سنجی جذب اتمی، طیف سنجی فلورسانس اتمی، نشر شعله ای، روش های اتم سازی، دستگاهوری طیف سنجی نشر اتمی، روش کار با دستگاه، روش آزمایش ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

گزارش کار آزمایش شناسایی کیفی طیف IR تولوئن و آسپرین

گزارش کار آزمایش شناسایی کیفی طیف IR تولوئن و آسپرین   گزارش کار و تحقیق بسیار کامل  آزمایش شناسایی کیفی تولوئن و آسپرین توسط طیف ATR و IR. Word + Pdf  ... قابل ویرایش! 20 صفحه!   این گزارش کار شامل مقدمه و تئوری کامل، دستگاهوری IR، آماده سازی نمونه ها برای طیف گیری، کاربردهای IR، روش های محلول سازی، روش آزمایش، شرح عملی آزمایش به همراه داده ها، محاسبات، تصاویر و نمودارهای طیف ATR و IR مربوط به هوا و آسپرین و تولوئن ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

گزارش کار کروماتوگرافی گازی (GC)

گزارش کار کروماتوگرافی گازی (GC)   گزارش کار و تحقیق بسیار کامل آزمایش کروماتوگرافی گازی از سری آزمایش های شیمی تجزیه دستگاهی. Word + Pdf  ... قابل ویرایش 24 صفحه!   این گزارش کار شامل معرفی و شرح قسمت های مختلف دستگاه کروماتوگرافی گازی و همچنین آموزش کار با دستگاه همراه با تصاویر و نمودارها می باشد. از این گزارش کار کامل می توان به عنوان تحقیق نیز استفاده نمود.   ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

گزارش کار طیف سنجی نشر اتمی شعله ای

گزارش کار طیف سنجی نشر اتمی شعله ای   گزارش کار و تحقیق بسیار کامل آزمایش طیف سنجی نشر اتمی شعله ای که به بررسی اندازه گیری مقدار پتاسیم و کلسیم موجود در آب شهری با روش نشر اتمی شعله ای می پردازد. Word + Pdf  ... قابل ویرایش! 17 صفحه!   این گزارش کار شامل مقدمه و تئوری کامل، روش های کلی در اندازه گیری اتم ها، طیف سنجی جذب اتمی، طیف سنجی فلورسانس اتمی، نشر شعله ای، روش های اتم سازی، دستگاهوری طیف سنجی نشر اتمی، رو ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

گزارش کار شناسایی کیفی توسط طیف IR

گزارش کار شناسایی کیفی توسط طیف IR   گزارش کار و تحقیق بسیار کامل  آزمایش شناسایی کیفی توسط طیف IR. Word + Pdf  ... قابل ویرایش! 20 صفحه!   این گزارش کار شامل مقدمه و تئوری کامل، مفاهیم اولیه طیف سنجی IR، آماده سازی نمونه ها برای طیف گیری، کاربردهای IR، روش های محلول سازی، روش آزمایش، شرح عملی آزمایش به همراه داده ها، محاسبات، تصاویر و نمودارهای طیف IR مربوط به هوا و پلی استایرن و بنزوییک اسید به هم ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان