السلام علیکِ یا فاطمه الزهرا سلام الله علیها

اطلاعیه فروشگاه

انجام هرگونه پروژه ی دانشجویی شامل گزارش کار، تحقیق، مقاله، کارآموزی، پاورپوینت و... و همچنین مشاوره و انجام ثبت اختراع و ثبت شرکت با قیمت توافقی. شما می توانید پروژه های درخواستی خود را از طریق پیامک، پیام رسان ها و یا از قسمت پشتیبانی با ما در میان بگذارید. شماره تماس (مرادزاده): 09199842990 و 09215940565

سوپرامولکول چیست؟

سوپرامولکول چیست؟

 

تحقیقی درباره سوپرامولکول برگرفته از اینترنت و کتاب Supramolecular Polymer Chemistry نوشته Akira Harada.

Word + Pdf ... قابل ویرایش!

12 صفحه!

 

گردآورنده‌ی این تحقیق آقای محمد صدیق معینی هست. همونطور که گفتیم این تحقیق محصولی مشترک از اینترنت و کتاب Supramolecular Polymer Chemistry  هست که ترجمه شده؛ البته به نظر میرسه خوب ترجمه نشده و متنش یه مقدار نامفهومه. اما بازهم میشه مطالب خوبی از این تحقیق استخراج کرد. تو ادامه یه بخش‌هایی از این تحقیق را برای مطالعه‌ی شما عزیزان قرار میدیم و اگه خوشتون اومد میتونید به رایگان دانلودش کنید!

سوپرامولکول:

وجود نیروهای بین مولکولی برای اولین بار توسط یوهانس دیدرک وان دروالس در سال1873 مطرح شد. با این حال برنده جایزه صلح نوبل هرمان امیل فیشر ریشه‌‌های علمی شیمی سوپرامولکول را توسعه بخشید. درسال1894 هرمان امیل فیشر پیشنهاد کرد که برهمکنش‌های بستر- آنزیم از قفل وکلید، از اصول اساسی تشخیص مولکولی وشیمی میزبان و میهمان گرفته شده است.

یک پلیمرسوپرامولکول، پلیمری است که مونومر واحد تکرار شونده توسط پیوندهای غیرکووالانسی کنارهم نگه داشته می‌شوند. نیروهای غیرکووالانسی که پلیمرهای سوپرامولکول را درکنار هم نگه می‌دارند شامل کئوردیناسیون برهمکنش  و پیوند هیدروژنی است. یک سیستمی که نشان داده شده است از پیوندهای هیدروژنی چهارگانه برای تشکیل پلیمر سوپرامولکول استفاده شده است. پلیمرهای عامل‌دار با واحد پیوند هیدروژنی چهارگانه از گروه مایرکراسلینک برگشت‌پذیر را معرفی می‌کند و یک افزایش مجازی در وزن مولکولی پلیمر را ایجاد می‌کند. به طور معمول پلیمرها با وزن مولکولی بالا دارای خواص موادی بهتری هستند.

ژان-ماری لن شیمی سوپرامولکول را به این صورت تعریف کرد یک زمینه بسیار مشترک از علم که شیمی، فیزیک واشکال بیولوژیکی گونه‌های شیمیایی با پیچیدگی بالا را می‌پوشاند و آن‌ها را کنار هم نگه می‌دارد وسامان‌دهی می‌کند و آن‌ها را به وسیله‌ی برهمکنش‌های بین مولکولی (غیرکووالانسی) این زمینه‌های جدید هیجان انگیز امکان خود مرتب شدن زیر واحد‌ها در طول فرایند خود تجمعی را معرفی می‌کنند.

سوپرامولکول

در همین زمان زیاد، ساختارهای کمپلکس می‌تواند توسط تجمع بلوک‌های ساختمانی کوچک سوپرامولکول ایجاد شود. بدین وسیله اجازه به حذف روش‌های سنتزی استادانه می‌شود. فرآیندهای خود تجمعی پیچیده به طور گسترده‌ای شناخته شد تا یک نقش مهم در عناصر مختلف منشاء حیات ایفا کند. در نتیجه بسیاری از محققان جنبه‌های مختلف در زمینه شیمی سوپرامولکول را با استفاده از برهمکنش‌های غیرکووالانسی برای خود تجمعی مولکول‌ها به خوبی در داخل ساختارها تعریف شده است. برهمکنش‌های ضد کووالانسی می‌تواند در انواع و قدرت تغییر کند، طیفی از برهمکنش‌های دوقطبی-دوقطبی خیلی ضعیف تا برهمکنش‌های خیلی قوی یون-یون یا فلز- لیگاند با انرژی مقیدی که می‌تواند به پیوندهای کووالانسی نزدیک باشد. بارزترین مزایای برهمکنش‌های غیرکووالانسی ماهیت برگشت پذیر بودن آن‌ها و پاسخ به عوامل خارجی مثل دما غفلت و قطبیت حد واسط (حلال) است.

تعامل دقیق بین این عوامل خارجی اجازه می‌دهد کنترل دقیق بر روی فرآیند خود تجمعی داشته باشیم. باتوجه به جهت و امکان تنظیم پویایی وطول عمر، پیوند‌های هیدروژنی دراین میان بیشترین توجه را برای تجمع واحدهای پلیمرهای سوپرامولکول جلب کرده است.

مکانیزم پلیمریزاسیون سوپرامولکول:

مکانیزم پلیمریزاسیون غیرکووالانسی درشیمی سوپرامولکول وابستگی زیادی به برهمکنش‌هایی که در فرایند خودتجمعی بازی می‌کند دارد.

برخلاف پیوندهای کووالانسی برهمکنش‌های غیر کووالانسی وابسته به دما، غلظت و در جایی تحت تاثیر میزان پلیمریزاسیون است. مکانیزم‌های پلیمریزاسیون سوپرامولکولی می‌تواند به سه طبقه عمده تقسیم شوند: 1. ایزودسمیک 2. تعاونی و 3. تعادل زنجیر- حلقه.

پلیمریزاسیون ایزودسمیک زمانی اتفاق می‌افتد که قدرت برهمکنش‌های غیرکووالانسی بین مونومرها تحت تاثیرطولی زنجیره قرار نگیرد. از آن جایی که هیچ دمای بحرانی یا غلظت مونومرها برای اینکه پلیمریزاسیون اتفاق بیفتد نیاز است. در عوض طول زنجیر پلیمرهمان طور که غلظت مونومرها افزایش می‌یابد در محلول یا همان طور که دما کاهش می‌یابد افزایش می‌یابد.

ایجاد پلیمرهای سوپرامولکول:

درشیمی ماکرومولکول واحدهای مونومری توسط پیوندهای کووالانسی در کنار یکدیگر نگه داشته می‌شوند. درسال1990 ژان ماری لن یک ناحیه جدید در زمینه شیمی پلیمر توسط ایجاد پلیمری که در ان واحدهای مونومری توسط پیوندهیدروژنی در کنار یکدیگر نگه داشته می‌شوند معرفی کرد که به یک پلیمر سوپرامولکول کریستال مایع منتج شد. این آغاز (شروع) زمینه شیمی پلیمرسوپرامولکول بود. مواد با برهمکنش‌های برگشت‌پذیر ایجاد شد ودر نتیجه فرصت تولید مواد با خواصی که غیر ممکن یا رسیدن به آن سخت است را معرفی کرد.

پلیمریزاسیون

 

خوب حالا اگه این مطلب رو خوندید و خوشتون اومد، میتونید از لینک زیر این تحقیق رو دانلود کنید و ازش استفاده کنید. شما هم اگه تحقیق یا مقاله ای دارید که خودتون نوشتید میتونید برامون ارسال کنید تا با اسم خودتون تو سایت قرار بدیم :)

دانلود

پشتیبانیپرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 200 تومان
(شامل 80% تخفیف)
مبلغ بدون تخفیف: 1,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
ایمیل
موبایل
کمک مالی به ایتام و کودکان بی سرپرست

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
fileSM_1675240_6010.zip1.5 MB

تحقیق درباره آزمایش های باکتریولوژی آب

تحقیق درباره آزمایش های باکتریولوژی آب   تحقیقی کامل و جامع درباره ی آزمایش های باکتریولوژیکی آب و فاضلاب (باکتری های موجود در آب). Word + Pdf ... قابل ویرایش! 12 صفحه!   این تحقیق شامل موارد زیر می باشد: مقدمه، ویژگی ها و مشخصات باکتری کلیفرم، باکتری های نشانگر آلودگی آب آشامیدنی، استانداردهای باکتریولوژیکی آب آشامیدنی، محیط کشت باکتری، آزمایش استاندارد M.P.N که به صورت 15 لوله ای و 5 لوله ای انجام می شود، مرحله ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

پروژه سیمان کاری چاه نفت و گاز

پروژه سیمان کاری چاه نفت و گاز   تحقیقی فوق العاده کامل (در حد یک پروژه!!) درباره ی سیمان کاری چاه های نفت و گاز. Word + Pdf ... قابل ویرایش! 105 صفحه!    سیمان‌کاری چاه نفت عبارت است از عمل مخلوط کردن دوغاب سیمان و پمپ کردن آن در فضای دالیزی پشت لوله جداری و دیواره چاه که در این عمل سیمان خود را گرفته و رشته جداری را به سازند پیوند می‌دهد. وظیفه سیمان حفاری پشت لوله جداری محافظت لوله جداری در براب ...

توضیحات بیشتر - دانلود 15,000 تومان

تحقیق درباره دستگاه تشخیص گاز

تحقیق درباره دستگاه تشخیص گاز   تحقیقی کامل و دقیق درباره دستگاه تشخیص گاز ، اجزای دستگاه و مکانیسم عملکرد دستگاه. Word + Pdf ... قابل ویرایش! 11 صفحه!   دستگاه هشداردهنده ی گاز چیست؟! هشدار دهنده گاز CO یک دستگاه الکترونیکی است که برای آشکارسازی گاز منوکسید کربن که گازی بی‌بو، بی‌رنگ، بی‌مزه و در عین حال سمی و کشنده است بکار برده می‌شود. در صورت انباشتگی این گاز در محیط خانه یا محل کار، دس ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,000 تومان

تحقیق درباره آلاینده های هوا

تحقیق درباره آلاینده های هوا   تحقیقی کامل و نسبتاً جامع درباره‌ی انواع آلاینده‌های هوا و استانداردهای آن‌ها . Word + Pdf ... قابل ویرایش! 14 صفحه!   در این تحقیق انواع آلاینده‌های هوا و استانداردهای آن‌ها شرح داده شده است و اثرات هر کدام نیز ذکر شده است. در ادامه فهرست مطالب و صفحاتی از این تحقیق را مشاهده فرمایید : تاثیر آلودگی هوا بر انسان‌ها: مساله آلودگی هوا اگر یکی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 1,500 تومان

تحقیق درباره نانو ذرات (تاریخچه، روش های تهیه و کاربردها)

تحقیق درباره نانو ذرات (تاریخچه، روش های تهیه و کاربردها)   تحقیقی کامل درباره‌ی نانو ذرات که در آن به بررسی کامل نانو ذرات، روش‌های تولید و   کاربرد آن‌ها در صنایع مختلف می‌پردازد . Word + Pdf ... قابل ویرایش ! 35 صفحه !   در این تحقیق به طور مفصل و جامع به بررسی نانو ذرات و روش‌های تولید آن‌ها و همچنین کاربردهای آن‌ها در صنایع مختلف از جمله صنایع دارویی پرداخته شده است. در ادامه فهرست و بخشی ...

توضیحات بیشتر - دانلود 2,500 تومان